Jak karmić kroczki — pasza dla karpi młodych

Jak karmić kroczki — pasza dla karpi młodych

Zaraz po wypuszczeniu do stawu młode karpie — kroczki, potrzebować będą odpowiedniego pożywienia. Od tego, jaka pasza dla karpi hodowlanych zostanie im podana, będzie zależał ich dalszy rozwój. Na co zwrócić uwagę, by hodowla osiągała sukcesy? Sprawdź!

Co powinna zawierać karma dla karpi hodowlanych?

Jeżeli zależy Ci na tym, by kroczki prawidłowo się rozwijały i szybko przybierały na wadze, zadbaj o odpowiedni skład karmy. Każdy rodzaj paszy oraz granulat dla karpi powinien być przede wszystkim wysokiej jakości. Najlepiej, jeśli ich składniki będą wyłącznie pochodzenia naturalnego, bez stosowania sztucznych wspomagaczy. Przełoży się to nie tylko na zdrowie karpi, ale także na smak ich mięsa. To, co podasz młodym karpiom, będzie miało więc ogromne znaczenie dla całej hodowli. Co dokładnie powinno się zatem znaleźć w pełnowartościowych mieszankach dla młodych karpi? Kroczki potrzebują oczywiście odpowiedniej dawki białka, tłuszczu surowego i lizyny, które są podstawowymi składnikami odżywczymi, niezbędnymi dla ryb. Warto jednak zadbać także o właściwą dawkę witamin i minerałów, przede wszystkim A, D, E, C, K oraz witamin z grupy B.

Jak karmić młode karpie?

Istotne jest również to, jak podana zostanie karma dla karpi hodowlanych. Kroczki powinno się karmić raz w ciągu dnia. Najlepiej zrobić to rano, ponieważ karpie spożywają swój posiłek, zanim temperatura w ciągu dnia osiągnie swoją najwyższą wartość. Aby mieć pewność, że karmisz karpie o właściwej porze, warto prowadzić regularne pomiary w stawie i sprawdzać w niej zawartość tlenu. Jest to szczególnie ważne podczas upałów, gdy temperatury mogą być bardzo niebezpieczne dla karpi. Jeśli masz taką możliwość, możesz dodatkowo zmoczyć pokarm przed podaniem go kroczkom, aby zmniejszyć ich wysiłek.
Kroczki, aby stały się zdrowymi rybami, potrzebują odpowiedniej diety. Warto starannie się o nią zatroszczyć i zadbać o to, by podawana pasza dla karpi hodowlanych była najwyższej jakości. Zależy od tego późniejszy sukces całej hodowli.

Zobacz produkty dla hodowli karpi