Czy warto kupować specjalistyczne granulaty dla królików do niewielkiej hodowli?

Czy warto kupować specjalistyczne granulaty dla królików do niewielkiej hodowli?

Króliki to jedne z najczęściej hodowanych zwierząt w małych gospodarstwach. Wiele osób decyduje się podawać im przygotowany przez siebie pokarm: trawę, mlecze czy warzywa. To jednak nie zawsze wystarczy. Czy dedykowana pasza dla królików sprawdzi się w małej hodowli?

Najlepsza pasza dla królików, czyli jaka? 

Pasza dla królików opracowana przez specjalistów to nie tylko propozycja dla hodowli przemysłowych. Rozwiązanie to warto wprowadzić również do niewielkich gospodarstw domowych. Liczba osobników nie ma tutaj znaczenia. Pasza dla królików hodowlanych zapewni każdemu zwierzęciu odpowiednią dawkę witamin i wartości odżywczych, które zagwarantują jego zdrowy rozwój. Granulat dla królików hodowlanych bez trudu dostosujesz do potrzeb konkretnych zwierząt, wybierając właściwe mieszanki. To dzięki nim w okresie rozrodu i tuczy będą one prawidłowo odżywione i niczego im nie zabraknie. Pełnowartościowe granulki dla królików wystarczy podawać im zgodnie z zaleceniami producenta, aby mieć pewność, że dostarczasz zwierzętom codzienną dawkę białka, tłuszczów i lizyny.

Czym uzupełnić pokarm dla królików hodowlanych?

Chociaż pasza dla królików hodowlanych została opracowana tak, by zaspokoić zapotrzebowanie zwierząt na wszystkie substancje odżywcze, nie musisz rezygnować z dokarmiania ich. Od czasu do czasu pokarm dla królików hodowlanych warto urozmaicić o warzywa i owoce. Króliki z przyjemnością schrupią marchewkę lub seler. Istotnym elementem ich diety jest także siano. Najczęściej stanowi ono podstawę gotowych mieszanek. Warto jednak zapewnić je zwierzęciu w świeżej postaci.
Jak widać, karma dla królików hodowlanych zapewni zwierzętom niezbędną porcję pełnowartościowego pożywienia, niezależnie od tego, ile ich jest. Jeśli prowadzisz niewielką domową hodowlę, śmiało wypróbuj gotowe granulki dla królików. Znacznie ułatwią Ci opiekę nad zwierzętami.

Zobacz produkty dla hodowli królików