Jak rozpocząć hodowlę szynszyli?

Jak rozpocząć hodowlę szynszyli?

Hodowla gryzoni jest niezwykle popularnym zajęciem zarówno w celach biznesowych, jak i rekreacyjnych. Aby jednak rozpocząć swoją przygodę ze zwierzętami, warto stosować kilka podstawowych zasad. Poniżej znajdziesz najważniejsze informacje, które ułatwią Ci założenie własnej hodowli szynszyli.

Zadbaj o odpowiednie miejsce

Tak jak inne gatunki zwierząt, szynszyle potrzebują odpowiedniej przestrzeni do życia. Zadbaj zatem o to, by ich klatka w domu była wystarczająco duża. Najlepiej sprawdzają się piętrowe modele. Ustaw klatkę w zacienionym miejsca z dala od źródeł ciepła oraz hałasu. W klatce przydatne będą kołowrotki i hamaki, które zapewnią szynszylom rozrywkę oraz codzienną dawkę ruchu. Zwierzęta warto także wypuszczać z klatki, by mogły się wybiegać. Zagwarantuj gryzoniom również stały dostęp do świeżej, czystej wody.

Poświęcaj szynszylom czas

Szynszyle to bardzo towarzyskie zwierzęta, dlatego nie pozostawiaj ich w samotności. Formą wspólnego spędzania czasu może być na przykład pielęgnacja ich futerka. Jest ona niezbędna, by gryzoń dobrze się prezentował. Regularnie je szczotkuj, a dwa razy w tygodniu umożliwiaj szynszylom suchą kąpiel przy pomocy specjalnego piasku.

Wybieraj odpowiednie pasze dla szynszyli

Pasza dla szynszyli powinna zaspokajać potrzeby tego gatunku gryzoni. Są one w porównaniu z królikami czy mniejszymi zwierzętami stosunkowo duże. Z tego powodu konieczny jest wyjątkowo staranny dobór pasz, które dostarczą niezbędną dawkę białka, tłuszczu surowego, lizyny, witamin i minerałów. Dzięki temu szynszyle będą zdrowe i zadowolone, a ich futerko będzie pięknie lśnić. Nie tylko na początku hodowli, ale również po zdobyciu doświadczenia, warto zdecydować się na gotowy granulat dla szynszyli przygotowany po konsultacjach z weterynarzami na bazie starannie wyselekcjonowanych, naturalnych składników. Stosowany zgodnie z zaleceniami producenta, zaspokoi wymagania żywieniowe szynszyli.

Hodowla szynszyli może być naprawdę prosta!

Jeśli będziesz pamiętać o opisanych powyżej zasadach, początki hodowania szynszyli wcale nie muszą być trudne. Aby zadanie było jeszcze łatwiejsze, warto wykorzystać gotowy granulat dla szynszyli, który pozwoli Ci w sprawny sposób zapewnić zwierzętom odpowiednią dawkę składników odżywczych w dobrze przyswajalnej formie. Wygospodaruj dla zwierząt również wystarczającą przestrzeń oraz poświęć każdej szynszyli trochę czasu, zapewniając jej komfort. Oprócz tego cały czas poszerzaj swoją wiedzę, by hodowla sprawiała Ci wiele radości, a zwierzęta czuły się dobrze.

Zobacz produkty dla szynszyli