Jak rozpocząć hodowlę królików? Pasze dla początkujących hodowców

Jak rozpocząć hodowlę królików? Pasze dla początkujących hodowców

Zarówno zawodowi hodowcy królików, jak i początkujący, powinni cały czas dbać o jakość swojej hodowli. Niezbędne jest do tego zapewnienie odpowiednich warunków życia – wystarczającej przestrzeni, higieny i przede wszystkim wysokiej jakości pożywienia. Sprawdź, jaka karma dla królików hodowlanych ułatwi Ci prowadzenie działalności.

Granulat dla królików hodowlanych – prosty i skuteczny

Granulaty dla królików ze starannie wyselekcjonowanych, naturalnych składników, pozwolą Ci w łatwy sposób zaspokoić zapotrzebowanie kaloryczne zwierząt. Dostarczysz im również niezbędnych składników i odżywczych witamin. Zapewnisz im zdrowy wzrost i zbilansowaną dietę. Karma dla królików w postaci pełnowartościowej mieszanki sprawia, że nie musisz dokarmiać zwierząt innymi produktami. Pamiętaj jednak o tym, by cały czas zapewniać im dostęp do świeżej, czystej wody.

Pasza dla królików – niebezpieczne mity

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, jak niebezpieczne dla królików mogą być niektóre produkty spożywcze. Niektórzy właściciele karmią króliki resztkami jedzenia ze swojego stołu. Taki sposób żywienia może powodować problemy z jelitami, uszkodzić żołądek i trzustkę. Nie podawaj im więc na przykład pieczywa. Unikaj także częstego dokarmiania ich owocami i warzywami. Jeśli taki pokarm zdominuje ich dietę, zęby nie będą prawidłowo się ścierać, a królik może stać się otyły. Zamiast tego podaj im siano lub od czasu do czasu przysmak w postaci drobno pokrojonych kawałków marchewek.

Wybierz najlepsze granulki dla królików!

Najlepsza pasza dla królików to taka, która zapewni zwierzętom zbilansowaną dietę, zdrowy rozwój i piękny wygląd futra. Możesz to osiągnąć w łatwy sposób, podając królikom pełnowartościowy granulat dla królików hodowlanych zgodnie z zaleceniami producenta. Z jego pomocą uda Ci zadbać o komfort i dobro swoich zwierząt, a tym samym z powodzeniem rozwijać swoją hodowlę. Pamiętaj również o tym, by zapewnić gryzoniom przyjazne warunki życia dostosowane do potrzeb. 

Zobacz produkty dla hodowli królików