Jaki pokarm dla królików hodowlanych wybrać?

Jaki pokarm dla królików hodowlanych wybrać?

Głównym zadaniem żywności dla królików hodowlanych jest całkowite zbilansowanie dawki pokarmowej, ale w pełni pokrywała zapotrzebowanie zwierząt na białko, energię, składniki mineralne oraz niezbędne witaminy. Ilość paszy oraz jej skład różni się w zależności od płci, rasy, wieku, wagi czy powodu, dla którego hodujemy króliki. 

Jaka jest najlepsza pasza dla królików?

Pełnowartościowa pasza dla królików hodowlanych przeznaczona jest na cały okres rozrodu i tuczy. Posiada niezbędne wartości odżywcze, które zapewniają nie tylko szybki wzrost masy ciała, ale także zdrowy rozwój. Dobrej jakości mieszanki i granulaty dla królików chronią zwierzęta przed wieloma chorobami, a niektóre z nich zwalczają już na początkowym etapie. Dzięki doświadczeniu producentów pasz, dokładnie wiemy, ile substancji odżywczych dostarcza pokarm, co gwarantuje pełną kontrolę nad hodowlą. Pasza dla królików  (Farmer Pasze) świetnie sprawdzi się w przypadku samic w okresie rozrodczym i karmienia. 

Żywienie królików hodowlanych - co warto wiedzieć?

W okresie tuczu pełnowartościowe mieszanki warto uzupełniać objętościowymi paszami dla królików, do których możemy zaliczyć siano, warzywa oraz zielonki. Zawsze należy zapewnić zwierzętom stały dostęp do świeżej, czystej wody. Króliki znane są z dość wymagających potrzeb żywnościowych, zmiana paszy pod kątem jakości, składu czy ilości może prowadzić do problemów metabolicznych, być przyczyną biegunek oraz innych chorób układu pokarmowego. Tego typu problemy mogą wystąpić po podaniu karmy, która została źle przechowywana lub upłynęła jej data przydatności do spożycia. Duże wymagania dotyczące żywności to dodatkowy powód, aby wybierać pełnowartościową paszę dla królików hodowlanych, która ma jawny skład i została dokładnie przebadana pod kątem jakości i dobrego wpływu na zwierzęta. 

Gotowe mieszanki, granulki dla królików znajdziesz na stronie internetowej producenta pasz - Farmer Pasze. 

Zobacz produkty dla hodowli królików