Specjalistyczne pasze dla ślimaków - jaką karmę wybrać i jak często karmić ślimaki?

Specjalistyczne pasze dla ślimaków - jaką karmę wybrać i jak często karmić ślimaki?

Hodowla ślimaków jadalnych to dla wielu osób dość egzotyczne zajęcie, lecz prawdą jest, że w Polsce rynek ten rozwija się coraz szybciej. Wiedza, jak karmić ślimaki jest kluczowa, aby mięczak, który trafi na talerz naszych zachodnich sąsiadów, był zdrowy i… smaczny. 

Aby profesjonalnie zająć się hodowlą ślimaków, musimy mieć odpowiednią wiedzę dotyczącą sposobów ich rozmnażania, warunków, jakie musimy im zapewnić oraz jak je karmić. Tą ostatnią kwestią, chcemy się szczególnie zająć, gdyż żywienie ma kluczowe znaczenie w całej hodowli jadalnych mięczaków. 

Jak często należy karmić ślimaki? 

Hodowla ślimaków, także ze względu na małe wymagania tego gatunku nie jest zbyt czasochłonna. Karmienie jadalnych ślimaków odbywa się raz dziennie, o określonej porze. Obowiązuje tu zasada, aby pasza dla ślimaków nie marnowała się i nie zostawała na następny dzień. Przyjmuje się, że na jedną tonę ślimaków, zużywa się tyle samo paszy. 

Czym karmić ślimaki? 

Wraz z rozwojem i większą popularyzacją hodowli ślimaków w naszym kraju, pojawiły się profesjonalne i starannie wyselekcjonowane karmy dla mięczaków. Dobra karma dla ślimaków powinna w swoim składzie posiadać wiele składników odżywczych. Ważne, aby żywność nie posiadała tzw. polepszaczy smaku, była w całości naturalna i zapewniała pełnowartościowy posiłek dla jadalnych ślimaków. W Farmer Pasze dostępne są mieszanki, których skład został w całości sprawdzony przez profesjonalnych hodowców ślimaków. 

Hodowla ślimaków - co jeszcze należy wiedzieć? 

Wybór dobrej karmy dla ślimaków to nie jedyny obowiązek hodowców tych mięczaków. Ślimaki muszą mieć stały dostęp do wody oraz odpowiednie warunki do rozwoju, oraz rozrodu. Konieczne będzie przygotowanie pomieszczenia do hodowli ślimaków, do ich rozrodu oraz pole, które posłuży jako park hodowlany. Należy pamiętać, że ślimaki potrzebują ciepła, wilgotnego powietrza oraz odpowiedniej wentylacji. Aby stworzyć infrastrukturę do profesjonalnej hodowli mięczaków, najlepiej skorzystać z porad osób, które od wielu lat zajmują się produkcją ślimaków jadalnych. Ich doświadczenie i cenne uwagi pozwolą uniknąć błędów i szybciej stworzyć swoją własną hodowlę ślimaków. 

Zobacz produkty do hodowli ślimakow